Контузия прекъсна победната серия на Вика

21-04-2011 01:18 | Николай Драгиев

Виктория Азаренка така и ще остане без възможност да спечели страхотното Порше, което взима победителката на турнира в Щутгарт. Белорускинята се наложи да прекрати участието си в турнира заради травма в рамото.

Така победната серия на световната номер 5 бе прекъсната, след като тя триумфира на турнирите в Маями и Марбея.

След 42 минути игра в мача си с Юлия Гьоргес Азаренка спечели първия сет с 6:4, но реши да не рискува здравето си и остави германката да се класира за четвъртфинал.

"Получих травмата преди дни по време на мачовете за Фед Къп. Положението се влоши и не можех да доиграя мача," обясни Вика.

Едно е сигурно - на полуфинал със сигурност ще има представителка на Германия, тъй като Гьоргес ще играе с приятната изненада Забине Лисицки.

Така макар Германия да има само един турнир на такова ниво, домакините се представят много добре в него.