Надал продължава победната серия

21-04-2011 18:05 | Николай Драгиев

Световният номер 1 Рафаел Надал с лекота достигна четвъртфиналите на "Мастърс 500" в Барселона. Той победи колумбиеца Сантяго Хиралдо (№54) с 6:3, 6:1 и чака Гаел Монфис в следващата фаза.

Надал, който няма загуба на червена настилка от 2009 година почти нямаше проблеми срещу Хиралдо. Колумбиецът показа добра игра в първия сет до 3:3, но след това успя да вземе едва един гейм до края на мача.

В Барселона Рафаел Надал има пет титли и през този сезон ще се бори за шеста, макар и не в поредни години.

За място на полуфинал Надал ще играе с Гаел Монфис. Французинът надви сънародника си Ришар Гаске с 6:4, 7:6.

Матадора води с унищожителното 7:1 срещу Монфис в мачовете между тях до момента. За последно те се срещнаха на финал в Токио през 2010 година и тогава успеха в два сета бе за Рафа.

На клей, макар това да е сред най-подходящите за него настилки, Монфис е взимал не повече от 5 гейма в трите си мача с Надал.