Серина мачка за 44 минути

04-09-2019 08:00 | Николай Драганов

Носителката на 23 титли от Големия шлем Серина Уилямс се класира по категоричен начин за полуфиналите на US Open. Любимката на домакините надигра с 6:1, 6:0 първата ракета на Китай Киан Ван.

Мачът продължи едва 44 минути и маркира победа №100 за Серина в Ню Йорк. Тя ще играе в Топ 4 на Откритото първенство на САЩ за 13-ти път в кариерата си.

"Никога не съм си представяла, че ще постигна 100 победи тук", призна след победата си Уилямс. Двубоят се оказа най-краткият на сингъл в турнира.

Серина Уилямс загуби едва 15 точки, а през втория сет Ван спечели общо само 4. Уилямс вкара 25 уинъра, а съперничката ѝ - нито един.

Подобна брутална победа е изненадваща с оглед факта, че в предишния кръг Ван надигра №2 в света Ашли Барти, която от понеделник ще се изкачи на върха заради ранната загуба на шампионката Наоми Осака.

В битка за място на финала Серина Уилямс ще се изправи срещу Елина Свитолина. Украинката надигра Йохана Конта с 6:4, 6:4.