След втория ден: 7-5 за Европа срещу Света

22-09-2019 09:18 | Николай Драганов

7:5 точки в полза на Европа срещу Света е резултатът след втория ден на мачовете от тазгодишното издание на Laver Cup.
В първия ден европейците поведоха с 3:1 след победи на Доминик Тийм и Стефанос Циципас на сингъл и Федерер и Зверев на двойки, срещу един успех за Джок Сок.

Вторият ден започна добре за Света, които изравниха резултата след успех на Джон Иснър над Александър Зверев. Роджър Федерер отново даде преднина (5:3) на Европа с драматична победа над Ник Кириос.

В последните два съботни мача двата отбора си размениха по един успех, което означаваше лек превес на Европа преди третия решителен ден.

Рафаел Надал надигра в мача си на сингъл Милош Раонич след 6:3, 7:6(1) и даде преднина от 7:3 точки за Европа.

Много скоро след това обаче, Рафа трябваше да излезе отново на корта - този път за мач на двойки заедно със Стефанос Циципас. Двамата загубиха първия сет от двойката на Света в състав Ник Кириос и Джак Сок - 4:6, но европейците взеха втория сет след 6:3. Решителният дълъг тайбрек беше спечелен от Сок и Кириос с 10:6 точки.

Сблъсъкът ще бъде решен в днешните три двубоя, които вече носят по три точки при победа (регламентът предвижда 1 точка за победа в първия ден и две точки във втория ден).

Първият мач за деня ще бъде дългоочакваното партньорство на двойки между двамата най-големи тенисисти на нашето време - Роджър Федерер и Рафаел Надал. Двубоят започва около 13:00 часа българско време, а техни съперници са американците Джон Иснър и Джак Сок.

Веднага след това предстои Рафа и Роджър да играят и на сингъл. Надал излиза срещу Кириос, а Федерер - срещу Иснър. Последният мач за деня и за турнира е между Александър Зверев и Милош Раонич.