Адриан Андреев остана на крачка от първа титла при мъжете

30-09-2019 08:38 | Tennis24.bg

Адриан Андреев отстъпи на финала на турнира от ITF М25 в Харлинген, Тексас с награден фонд 25 хиляди долара.

18-годишният софиянец загуби с 4:6, 4:6 от представителя на домакините - Говинд Нанда за 100 минути игра. Адриан стигна първи до пробив в първия сет за да поведе с 3:2. Нанда отговори с рибрейк за 3:3, а след това проби още веднъж в края на сета за да спечели с 6:4.

Във втората част Андреев поведе с 4:1 и два пробива, но не успя да запише друг печеливш гейм до края на срещата.

Преди този мач Адриан постигна шест двусетови победи за да се класира на финала. С този успех нашият представител си заработи 12 точки за световната ранглиста. Това беше първи турнир за Андреев след контузията в лявата китка, която го принуди да се откаже на "Ролан Гарос" в началото на юни.

През тази седмица Адриан ще играе на друг турнир от ITF в САЩ с награден фонд 25 хиляди долара.