Джокович показа колебания, но продължава напред

02-10-2019 12:13 | Tennis24.bg

Световният №1 Новак Джокович си осигури място на четвъртфиналите на турнира на твърди кортове в Токио, след като записа чист успех в два сета над представителя на домакините Го Соеда. В отделните части сърбинът се наложи с 6:3, 7:5 след малко повече от час и половина игра.

Джокович контролираше развитието на двубоя в 90% от времето, като при 6:3, 5:3 сервира за мача. В този момент обаче сърбинът допусна лек спад в играта си и Соеда се възползва, връщайки пробива и впоследствие изравнявайки за 5:5. Японецът дори отрази 3 мачбола в десетия гейм.

Последната дума в сета все пак беше за Ноле, който достигайки до четвърти мачбол при 6:5 в своя полза не сгреши и затвори мача.

На четвъртфиналите сърбинът ще срещне победителя от двубоя Йошихито Нишиока – Люка Пуй.