Шампионката от миналата година отпадна рано в Тянцзин

09-10-2019 13:05 | Tennis24.bg

Шампионката от миналата година Каролин Гарсия отпадна във втория кръг на турнира на твърда настилка в китайския град Тянцзин с награден фонд 500 000 долара.

Французойката, поставена под номер 4 в схемата, загуби с 4:6, 2:6 от представителката на домакините Яфан Ван за едва час и 21 минути. Основен проблем за Гарсия се оказа играта на собствен сервис, като тя спечели едва 31 от 60 точки на неин начален удар.

С победата Ван се класира за четвъртфиналите, където ще срещне шведката Ребека Петершон. Петершон водеше със 7:5, 3:2 срещу китайката Синю Ван, когато тя се отказа заради контузия.

За четвъртфиналите се класира и казахстанката Юлия Путинцева, която спечели с 6:1, 6:2 срещу Саманта Стосър от Австралия. За място на полуфиналите Путинцева ще играе с тунизийката Онс Жубер, която се наложи над китайката Сию Ван с 6:4, 6:2.