Стефан Цветков поздрави българските таланти на световните финали

22-10-2019 10:25 | Tennis24.bg

Президентът на Българската федерация по тенис Стефан Цветков се срещна с българските тенисисти, който взеха участие на финалния световен турнир от веригата „Kinder+ Sport". Надпреварата се проведе на кортовете на Кънтри Клуба в Монте Карло.

Стефан Цветков поздрави родните таланти за изключително доброто им представяне на финалите и им пожела много бъдещи успехи.

Даниъл Спасов (ТК "Черно море Елит", гр.Варна) спечели сребърен медал при момчетата до 12 годишна възраст. При момчетата до 10 г. Владимир Цонков (ТК "1882", гр.София) триумфира с титлата в утешителната напревара. При момичетата до 10 г. Антония Станева (ТК "Славия", гр.София) спечели сребърен медал, а при момичетата до 12 г. Валерия Гърневска (ТК "Българов", гр.Габрово) е трета в утешителната надпревара.

Даниел Ангелов - национален треньор на България по тенис беше награден със специален приз за феърплей.

На награждаването присъства Иван Любичич - бивш номер 3 в света и настоящ треньор на Роджър Федерер.

Осем родни тенисисти спечелиха правото да играят финалите в Монте Карло, след като спечелиха турнирите в България. В рамките на шест турнира от март до август във възрастовите групи до 9, 10, 11 и 12 г. българските деца се съревноваваха помежду си, за да излъчат представителите на България за международните финали. Там те премериха сили с националните шампиони по проекта от Австрия, Германия, Унгария, Израел, Малта, Люксембург, Полша, Монако, Ирландия, Италия и Франция.

Участието на най-добрите млади български тенисисти на турнира "Киндер + спорт " е по Програмата "Тенисът - Спорт за всички", която е финансирана от Министерството на младежта и спорта.

Треньори на родните таланти бяха Даниел Ангелов и Робърт Сократов.

„Киндер+ Спорт" e международен социален проект на Ferrero Group, който има за цел да даде възможност на максимален брой деца от цял свят да усетят радостта от движението.