Григор Димитров продължава с терора над Гофен

30-10-2019 17:00 | Станко Димов

Григор Димитров се класира за третия кръг на Мастърс 1000 турнира в зала в Париж. Най-добрият български тенисист „спази традицията“ и записа победа в двубоя си срещу 12-ия поставен Давид Гофен, в отделните части 7:5, 6:3 след близо час и половина игра.

Това беше 9-и дуел между двамата в АТП тура, а българинът вече води с 8-1 победи срещу този съперник.

Гофен започна по-добре срещата и след ранен пробив успя да поведе с 3:1 гейма. Димитров обаче не се смути и успя бързо да навакса изоставането си, а в самия край, когато тайбрекът изглеждаше неизбежен, Димитров нанесе втори удар и поведе в резултата – 7:5.

От самото начало на втората част Димитров притискаше опонента си и пробивът беше въпрос на време. Той дойде в шестия гейм, след което до края на срещата белгиецът нямаше никакъв шанс да се върне в мача.

Следващият съперник на Димитров ще бъде Доминик Тийм, който е в серия от 6 последователни победи. Мачът между двамата ще бъде в четвъртък, а победителят ще се класира за четвъртфиналите в „Берси“.