Джокович наказа тежко Циципас преди дуела с Григор Димитров

01-11-2019 18:01 | Станко Димов

Световният №1 Новак Джокович ще бъде съперникът на Григор Димитров на полуфиналите на Мастърс 1000 турнира в зала в Париж. Дуелът между двамата стана факт, след като сърбинът прегази тежко Стефанос Циципас с 6:1, 6:2 във втория четвъртфинален двубой от програмата за деня. Мачът продължи едва 58 минути.

Джокович демонстрира убийствен тенис в началото и поведе с 5:0 и 40:0. Циципас някак успя да спаси подаването си и да избегне „геврек“ в първия сет, но за повече младокът нямаше сили.

През втората част картината на корта не се промени особено. Четирикратният шампион в „Берси“ набързо поведе с 4:1 гейма и показа, че няма намерение да губи излишно време на корта. Впоследствие Ноле стигна безпроблемно и до крайния успех за по-малко от час игра.

С успеха днес Джокович изравни серията срещу Циципас – 2:2 победи.

В събота Джокович ще се изправи срещу Григор Димитров за 10-ти път. До момента сърбинът води с 9-1 победи в преките срещи. Единственият успех на Димитров е от Мастърс 1000 турнира в Мадрид преди 6 години. За последно те се срещнаха на друг Мастърс 1000 турнир – този в Синсинати миналата година, а Ноле се наложи в 3 сета.