01-05-2011 18:59 | Николай Драгиев

По впечатляващ начин Хуан Мартин дел Потро спечели своята първа титла на клей от близо две години. Той триумфира с девето отличие в своята кариера, след като спечели турнира "Мастърс 250" в Ещорил.

Той победи във финалния двубоя испанеца Фернандо Вердаско с 6:2, 6:2 след 76 минути игра.

Така Дел Потро вече е спечелил 23 от последните си 26 мача. От новата седмица той ще бъде отново в топ 35, стартирайки сезона като №484.

Любопитното е, че по време на турнира Дел Потро загуби един сет - срещу намиращия се извън топ 400 Педро Соуса още на старта.

Другата титла на Дел Потро през този сезон дойде в Делрей Бийч през февруари, когато той победи Янко Типсаревич.

"Това бе най-добрият ми мач тази седмица. Финалите винаги са трудни, тъй като никога не знаеш дали твоя опонент ще покаже най-добрия си тенис или не. Днес спечелих и показах наистина добра игра - всичко бе перфектно.

"За да победиш Фернандо, трябва да покажеш силна игра. Сервирах наистина добре, а се чувствах уверен и от форхенд, и от бекхенд. Дано продължа в този дух и в следващите ми мачове," пожела си Дел Потро.

Фернандо Вердаско пък призна, че е бил надигран тотално. "Надявам се да завърша в топ 10 към края на годината. След "Ролан Гарос" нямам да защитавам почти нищо, така че се надявам да трупам точки на Уимбълдън и другите турнири след това," заяви испанецът.