Давиденко с първа титла за сезона

01-05-2011 20:04 | Станко Димов

Николай Давиденко спечели турнира в BMW Open в Мюнхен. На финала руснакът победи представителя на домакините Флориан Майер с 6:3, 3:6, 6:1. Отличието в Мюнхен е второ в кариерата на Давиденко, който спечели надпревата и през 2004-та година.

От своя страна Майер, който отстрани Григор Димитров на четвъртфиналите, пропусна чудесна възможност да се пребори за първия си трофей в турнир от веригата ATP.

Давиденко на няколко пъти трябваше да спасява точки за пробив в първия сет. Все пак руснакът се справи и измъкна частта. Вторият сет влезе в актива на Майер след ранен пробив, но в решаващата трета част греманецът се пропука два пъти при собствен сервис и загуби мача след час и 50 минути игра.

Това е първа титла през този сезон за Давиденко.

Бившият номер 3 в света записа своя 21-ви турнирен успех, който освен 250 точки за ранглистата му осигури и чек на стойност €68,850. Разбира се, за да бъде настроението на шампиона още по-приповдигнато, Давиденко получи ключове и за BMW 1 Series Convertible.