Ришар Гаске обърна и Бердих, очаква Надал

13-05-2011 20:39 | Николай Драгиев

Ришар Гаске продължи великолепното си представяне на "Мастърс 1000" в Рим. Той надигра Томаш Бердих в четвъртфиналите на турнира с 4:6, 6:2, 6:4 и така в спор за финал ще спори със световния номер 1 Рафаел Надал.

Французинът постигна втори пореден обрат, след като изоставаше със сет пасив. Той показа великолепна игра в последните два сета с Бердих, а бекхендът му с една ръка бе по-добър отвсякога.

Чехът изигра перфектен първи сет, в който почти не даде шанс на Гаске. След един пробив той оформи 6:4.

Още с началото на втория сет Гаске започна обрата в мача. С лекота той спечели с 6:2 и изравни резултата.

Гаске игра по-убедително в решителния трети сет. Той проби за 3:2, но Бердих веднага изравни. Французинът нанесе втори подобен удар и това му бе достатъчно да финишира с победата - 6:3. Особено впечатляващи удари той пласира от своя бекхенд, а на няколко пъти в ключови точки реализира и отлични къси топки.

Рафаел Надал и Ришар Гаске са играли 8 пъти до момента и във всички случаи успехът е бил за испанеца. Интересното е, че Гаске имаше и подобна статистика срещу Роджър Федерер, но успя да прекъсне негативната тенденция вчера.