Костова загуби в дебюта си, Каратанчева с победа на "Ролан Гарос"

18-05-2011 14:43 | Николай Драгиев

Втората ракета на България Елица Костова не успя да преодолее първи кръг на квалификациите за участие на "Ролан Гарос".

В дебюта си на турнир от "Големия Шлем" българката отстъпи след 2:6, 3:6 пред Кай-Чен Чанг (Тайван, №144) след 71 минути игра.

Костова загуби първия сет, след като допусна два пробива в своето подаване. Чанг с лекота печелеше своите геймове и приключи тази част след само 27 минути игра.

Във втория сет Костова дръпна с пробив на старта, но постепенно отстъпи инициативата. Азиатката бе по-убедителна и нямаше никакви проблеми да се справя със слабия втори сервис на българката. Така тя не просто изравни резултата, а стигна до убедителното 6:3 и във втория сет.

В момента Елица Костова се намира на рекордното за нея 192-о място в ранглистата.

В същото време Сесил Каратанчева проби до втори кръг на квалификациите. Тя победи 205-ата в света Жин-А Ли със 7:5, 6:3 и ще спори в следващата фаза с Михаел Крайчек.

В петък ще се проведе жребият за основната схема при мъжете и жените и тогава Григор Димитров и Цветана Пиронкова ще научат своите съперници.