Победа №100 за Матео Беретини

03-07-2021 18:16 | Tennis24.bg

Матео Беретини записа победа номер сто на ниво АТP. Поставеният под номер седем в основната схема италианец спечели с 6:4, 6:4, 6:4 срещу Аляж Бедене в третия кръг на Откритото първенство по тенис на Великобритания.

Намиращият се на девета позиция в световната ранглиста постигна общо три пробива в двубоя срещу словенския тенисист и записа краен успех при първия си мачбол след 107 минути на корта.

Беретини, който има сериозни шансове да се класира за финалния турнир на АТP в Лондон в края на сезона, ще се изправи срещу Иля Ивашка в следващия кръг. Представителят на Беларус елиминира австралиеца Джордън Томпсън след 6:4, 6:4, 6:4 след повече от два часа игра. Италианецът ще се опита да подобри рекордното си класиране на "Уимбъдън", след като през 2019 година достигна до четвъртия кръг, но загуби срещу Роджър Федерер.

Поставеният под номер 23 в схемата Лоренцо Сонего също продължава напред в Лондон. Италианският тенисист победи с 6:3, 6:4, 6:4 Джеймс Дъкуърт (Австралия). За първи път след 1949 година двама италианци се класират сред най-добрите 16 на турнира в английската столица. Полякът Хуберт Хуркаш също продължава в четвъртия кръг на Откритото първенство на Великобритания след успех в три сета с 6:3, 6:4, 6:2 срещу Александър Бублик от Казахстан.