Габриел Донев пропусна шест мачбола отпадна в София

09-07-2021 16:35 | Tennis24.bg

Българинът Габриел Донев пропусна шест мачбола и отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на ITF в София с награден фонд 15 хиляди долара. Той загуби драматично от поставения под номер 8 Александър Вайс (Италия) с 6:4, 3:6, 6:7(4) след малко повече от три часа игра на клея на ТК "Диана" в българската столицата.

Донев поведе с 5:1 по пътя си към успеха в първия сет, но след 2:2 Вайс взе четири от следващия пет гейма, за да изравни резултата. В решаващата трета част българинът дръпна с два пробива и 4:1, а при 5:4 сервираше за победата, но пропиля шест мачбола и позволи на съперника да изравни.

В последвалия тайбрек италианецът имаше предимство и спечели. Донев все пак заработи 2 точки за световната ранглиста и 438 долара.