Опелка и Иснър изиграха най-дългия тайбрек в историята

13-02-2022 10:34 | Tennis24.bg

Джон Иснър е част от двата най-дълги мача в историята на Уимбълдън, а вече може да добави и най-дългия тайбрек в АТP тура в своята визитка, който се случи в родния му град. Райли Опелка излъга Иснър със 7:6 (7), 7:6 (22), вторият сет спечелен с 24:22 точки, за да затвърди победата си, която го изпрати на финал на турнира в Далас.

Негов съперник в битката за титлата ще бъде четвъртият поставен Дженсън Бруксби (САЩ), който се наложи над своя сънародник Маркос Жирон - 6:4, 6:7 (4), 7:6 (5).

Разочарованието бе огромно за номер 3 в схемата Иснър, който живее на около миля от тенис съоръжението, което е домакин на събитието. На Уимбълдън преди 12 години Иснър изигра мач с продължителност 11:05 часа, който обхващаше три дни, побеждавайки Никола Маю със 70:68 в забележителен пети сет. Осем години по-късно Кевин Андерсън победи Иснър в полуфинал в Лондон, който продължи 6:36 часа, преди Андерсън да загуби от Новак Джокович на финала.

Иснър и Опелка направиха общо 60 аса и спечелиха 87 процента от точките си при първи сервис. "Повече история, предполагам. Ако бях спечелил втория сет, мисля, че щях да имам добра възможност, за да спечеля мача", заяви Иснър.

24-годишният Опелка вече има четири поредни победи над Иснър. Всичките 10 сета, които е спечелил срещу 16-кратния шампион от АТP, завършиха с тайбрек. Те са изиграли 12 поредни тайбрейка и са провели 98 поредни сервис гейма един срещу друг.