Родик на четвъртфинал след лесна победа, чака Вердаско

09-06-2011 16:08 | Станко Димов

Анди Родик се класира за четвъртфинал на турнира Queen’s Club в Лондон. Бившият номер 1 в света се справи с 6:4, 6:4 с Кевин Андерсън (РЮА) в двубой, който продължи едва 78 минути.

Американецът достигна до успеха, след като осъществяваше пробив в петия гейм на двата сета. От своя страна Андерсон имаше няколко шанса да пробие подаването на Родик, но не успя.

„Месец юни ми е любим. Обичам да играя на трева, обичам да играя тук. Сезонът на тази настилка е много кратък, затова се надявам да изиграя възможно най-много мачове, да достигна колкото е възможно по-напред в турнира”, коментира Родик, който записа две поредни победи в турнир за първи път от няколко месеца насам.

В спор за място на полуфинал американецът ще се изправи срещу Фернандо Вердаско, който се справи със 7:5, 6:1 над Давид Налбандян.