Родик унижи Вердаско, предстои сблъсък с Анди Мъри

10-06-2011 19:02 | Николай Драгиев

Анди Родик продължава да демонстрира великолепна форма по време на турнира от категорията ATP 250 в Queen`s Club. Американецът отнесе с 6:2, 6:2 Фернандо Вердаско и ще спори за място на финал с Анди Мъри.

Родик не срещна абсолютно никакви проблеми с Вердаско, който е бледа сянка на тенисиста, който доскоро бе в топ 10.

След първия сет, спечелен с 6:2 от Родик, дъжд прекъсна срещата. След подновяването на играта, американецът продължи наказателната акция и със същия резултат приключи мача.

Самият Анди Родик е шампион четири път в надпреварата и традиционно се представя отлично в Лондон.

Целият двубой продължи едва 65 минути игрово време. Така Родик вече има 10 победи и само 3 загуби срещу Вердаско.

По-интересно е съперничеството на Родик с бъдещия му опонент Анди Мъри. Шотландецът води с 6:3. Те са си разменили по една победа на Уимбълдън. На Куинс имат една среща, която обаче Мъри така и не започва заради контузия.