Колшрайбер вдигна титлата в Хале

12-06-2011 15:32 | Станко Димов

Филип Колшрайбер спечели титлата от турнира на трева в Хале. В изцяло германския финал, 49-ият в света се наложи над Филип Пецчнер, който при резултат 6:7, 0:2 се отказа заради болки в кръста.

Това бе четвърти мач между двамата, а Колшрайбер записа трета победа. В първия сет битката бе сравнително равностойна, като лек превес в разиграванията имаше играещият бекхенд с една ръка Колшеайбер. Именно пред него се откри и единствената точка за пробив, която обаче не бе реализирана. Така се стигна до тайбрек, в който Пецчнер отстъпи с 5:7 точки.

Още в началото на втория сет Колшрайбер осъществи пробив, който се оказа и последното действие в срещата. Неговият съперник реши да не рискува здравето си и се отказа, заради болежки в областта на кръста.

Титлата е общо трета за Филип Колшрайбер и първа за него на трева. Останалите два триумфа са на твърда настилка (Окланд, 2008) и клей (Мюнхен, 2007). Така той затвърди мнението, че умее да играе успешно на всички настилки.