Джокович се справи с вятъра и Андерсън, извървя нова крачка до цел №1

23-06-2011 17:41 | Станко Димов

Поставеният под номер 2 в схемата Новак Джокович си проби път до трети кръг на Уимбълдън, след като се наложи с 6:3, 6:4, 6:2 над представителя на Юбна Африка Кевин Андерсън.

Сърбинът започна вихрено мача и след само 15 минути игра в първия сет водеше в резултата с 5:0 гейма.

През втората част Ноле осъществи решителен пробив в заветния седми гейм, а през последната част не остави никакъв шанс на съперника си, след като излезе напред още в ранните геймове.

В трети кръг сърбинът ще спори с победителя от мача Маркос Багдатис (Кипър) – Андреас Сепи (Италия).

„Предвид условията за игра и силния вятър мисля, че се справих добре на корта. Именно заради вятъра реших да намаля малко от скоростта на първия сервис за сметка на точността. Доволен съм от начина, по който сервирах и от ретурите ми.

Срещу съперник като Андерсън е много важно как ще върнеш топката. Като цяло няма от какво да се оплаквам от представянето ми не само днес, но и в първия мач”, сподели Джокович.

„По принцип в първите кръгове на турнирите от Шлема винаги е трудно, защото се изправящ срещу състезатели с по-нисък ранкинг, които няма какво да губят”, каза още Джокович.

Припомняме, че сърбинът ще оглави еднолично ранглистата на ATP, ако достигне до финал в турнира.

В друга среща от днес, белгиецът Ксавие Малис се справи с Флориан Майер – 1:6, 6:3, 6:2, 6:2.