Томова загуби в три сета във втория кръг на Уимбълдън

Свързани новини
06-07-2023 18:51 | Tennis24.bg

Първата ракета на България Виктория Томова загуби във втория кръг на най-големия турнир на трева в света „Уимбълдън".

Българката отстъпи с 0:6, 6:3, 3:6 от участващата с "уайлд кард" британка Кейти Боултър. Срещата продължи 1 час и 44 минути.

На старта на турнира Томова елиминира поставената под номер 27 в схемата американка Бернарда Пера. Това бе дебютната ѝ победа над преставителка на топ 30 и за трети път в кариерата си достигна до втория кръг на третия за годината турнир от Големия шлем.

Българката започна лошо срещата срещу Боултър и загуби първия сет на нула за 27 минути. Вики подобри значително играта си и поведе с 2:0 в началото на втория сет. Британката изравни за 2:2, но Томова проби отново за 5:3. След това българката изравни сетовете с гейм на 15.

Третата решителна част започна с пасив от 0:3 на българката. След това нови пробиви нямаше и така Томова загуби с 3:6.