Адрияно Дженев и Ива Иванова отпаднаха на сингъл на Уимбълдън

09-07-2023 22:14 | Tennis24.bg

Адрияно Дженев при юношите и Ива Иванова при девойките отпаднаха в първия кръг на сингъл Уимбълдън.

При юношите Адрияно Дженев отстъпи с 3:6, 2:6 на Антоан Гибодо от Франция. След 3:3 в първия сет Дженев загуби 9 от следващите 11 гейма.

При девойките Ива Иванова изпусна мачбол и отстъпи драматично с 6:1, 2:6, 6:7 (7-10) Вандула Вадлдманова от Чехия. Срещата продължи малко над два часа.

Българката поведе с 5:0 в първия сет и го спечели с 6:1. Във втората част Ива загуби три поредни гейма от 2:3 до 2:6. В третата решаваща част Иванова поведе с 5:2, а при този резултат пропусна мачбол на собствен сервис. В шампионския тайбрек Ива водеше със 7:6, но зажуби следващите четири точки.

По-рано днес Росица Денчева и Илиян Радулов се класираха за втория кръг.

Росица Денчева изигра страхотен мач и разгроми с 6:0, 6:1 в №14 в схемата Теодора Костович от Сърбия. Във втория кръг Денчева ще играе срещу Ела Милич от Словения.

Поставеният под №6 при юношите Илиян Радулов пък направи обрат и победи с 4:6, 7:6(4), 6:3 Пол Барбие Газьо от Франция. Във втория кръг Радулов ще играе срещу №38 в световната ранглиста за юноши Матич Крижник от Словения. До момента Радулов е спечелил и трите си мача срещу този противник. За последно Илиян победи Крижник с 6:2, 5:7, 7:6(5) във финала на турнира в Пловдив през месец май. През миналата година Радулов побеждава Киржник на два турнира в Сърбия.

Междувременно пет българчета ще участват в турнирите на двойки.
При юношите Илиян Радулов и Адрияно Дженев са поставени под №4 в схемата. Българите ще играят в първия кръг срещу Федерико Бондиоли и Федерико Чина от Италия.

При девойките Росица Денчева ще играе в тандем с Аня Мърти от САЩ. Ива Иванова ще си партнира с Малвина Ровинска от Полша. Йоана Константинова ще играе задно с Теодора Костович от Сърбия.