Шарапова победи трудно любимката на Великобритания (видео)

24-06-2011 20:22 | Николай Драгиев

Шампионката от Уимбълдън 2004 Мария Шарапова взе втора победа на турнира през тази година. Бившата номер 1 се наложи над една от най-талантливите състезателки изобщо - 17-годишната Лора Робсън със 7:6, 6:3.

Левичарката Робсън, която е 254-а в света, изигра отличен първи сет, в който дълго време водеше в резултата, но в крайна сметка не успя да пречупи Шарапова. Въпреки подкрепата на публиката Робсън загуби с 4:7 точки тайбрека на първия сет.

Маша се възползва от психологическото си предимоство и дръпна с 4:1. Въпреки няколко много силни гейма за Робсън във втория сет, Шарапова довърши мача с 6:3 в своя полза за 103 минути игра.

Така в следващата фаза Шарапова ще играе с Клара Закопалова. Опитната чехкиня надви Луцие Шафаржова, поставена под номер 31, с 6:0, 6:7, 6:4.

"Много труден мач за мен. 17-годишните играят много силно срещу мен," заяви Шарапова, напомняйки за тежкия си мач с Каролин Гарсия на "Ролан Гарос" 2011, когато бе на 2 гейма от загубата.

"Напълно разбираемо бе, публиката да е на нейна страна. Тя се харесва на местните, а и играе много силно. В следващия кръг се надявам да бъда по-добра," заяви Маша.