Програмата на Уимбълдън за събота - солидно българско участие



25-06-2011 01:04 | Николай Драгиев

В първата събота на Уимбълдън 2011 ще видим освен най-добрите тенисисти в света на корта, така и солидно българско участие.

Виктория Томова ще стартира участието си в турнира при подрастващите, а Цвети Пиронкова и Григор Димитров най-после ще изиграят двубоите си на двойки, които бяха отлагани няколко пъти заради дъжд.

Иначе за първи път в турнира, в един и същи ден ще видим Роджър Федерер, Новак Джокович и Рафаел Надал. Испанецът трябва да довърши мача си с Жил Мюлер, в който спечели първия сет със 7:6. Той е получил лека травма в левия крак, но най-вероятно не става въпрос за нещо сериозно.

Федерер пък ще срещне един от най-трудните съперници от "неговото" поколение - Давид Налбандян. След 18 срещи, те ще се срещнат за първи път на трева.

Фаворитките при жените - Серина Уилямс, Каролина Вожняцки и Мария Шарапова пък ще имат за задача да си гарантират място на осминафинал.

Вижте програмата за деня и резултатите в срещите между отделните тенисисти:

Централен корт, 15,00 часа българско време:
Каролина Вожняцки (Дания, №1) - Ярмила Гайдошова (Австралия, №27): 2-0
Давид Налбандян (Аржентина, №28) - Роджър Федерер (Швейцария, №3): 8-10
Маркос Багдатис (Кипър, №32) - Новак Джокович (Сърбия, №2): 0-4

Корт номер 1, 15,00 часа българско време:
Рафаел Надал (Испания, №1) - Жил Мюлер (Люксембург): 7-6, доиграванe.
Мария Кириленко (Русия, №26) - Серина Уилямс (САЩ, №7): 0:3
Робин Сьодерлинг (Швеция, №5) - Бърнард Томич (Австралия): 0-0

Корт номер 2, 14,00 часа българско време:
Клара Закопалова (Чехия) - Мария Шарапова (Русия, №5): 1-0
Хуан Мартин дел Потро (Аржентина, №24) - Жил Симон (Франция, №15): 7:6, 2:4, доиграване.
Фернандо Гонсалес (Чили) - Жо-Вилфред Цонга (Франция, №12): 1:0

Корт номер 3, 14,00 часа българско време:
Доминика Цибулкова (Словакия, №24) - Юлия Гьоргес (Германия, №16): 0-0
Гаел Монфис (Франция, №9) - Лукаш Кубот (Полша): 3:6, 6:3, 3:3, доиграване.
Давид Ферер (Испания, №7) - Карол Бек (Словакия): 2-0

Корт номер 4, 13 часа българско време:
Виктория Томова (България) - Елен Алгурин (Швеция) - юношески турнир.

Корт номер 5:
Цветана Пиронкова/Шанел Скипърс - Юлия Гьоргес/Мария Кириленко - пети мач по програма. Доиграват от 6:2, 5:7.

Корт номер 11, 14,00 часа българско време:
Флавио Чипола/Паоло Лоренци - Григор Димитров/Дмитрий Турсунов.
 
Корт номер 12, 14,00 часа българско време:
Марион Бартоли (Франция, 9) - Флавия Пенета (Италия, №21): 2-1
Франческа Скиавоне (Италия, №6) - Тамира Пашек (Австрия): 6:3, 4:6, 2:3, доиграване.
Ксавие Малис (Белгия) - Юрген Мелцер (Австрия, №11): 2-1

Корт номер 14, 14,00 часа българско време:
Марди Фиш (САЩ, №10) - Робин Хаасе (Холандия): 1-0
Забине Лисицки (Германия) - Мисаки Дой (Япония): 0-0
Йен-Сун Лу (Тайван) - Микаел Лодра (Франция, №19): 1-2

Корт номер 18, 14,00 часа българско време:
Мелинда Цинк (Унгария) - Пън Шуай (Китай, №20): 0-0
Алекс Богомолов (САЩ) - Томаш Бердих (Чехия, №6): 6:2, 6:4, 4:2, доиграване.
Ана Иванович (Сърбия, №18) - Петра Цетковска (Чехия): 1-0
Николас Алмагро (Испания, №16) - Михаил Южни (Русия, №18): 0-2

МОЖЕТЕ ДА ГЛЕДАТЕ ДВУБОИТЕ ТУК!




Коментари
Турнир: Swiss Open Gstaad
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Гщаад, Швейцария
Настилка: Клей
Награден фонд: €586,140

Official Website | Livescore
Турнир: Atlanta Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Атланта, САЩ
Настилка: Твърда
Награден фонд: $777,385

Official Website | Livescore
Турнир: Hamburg European Open
Категория: ATP 500
Място на провеждане: Хамбург, Германия
Настилка: Клей
Награден фонд: €1,855,490

Official Website | Livescore
Други новини