Вожняцки изнесе лекция в дебюта си на централния корт

25-06-2011 17:05 | Станко Димов

Световната номер 1 Каролина Вожняцки направи открита тренировка в дебюта си на Централния корт на Уимбълдън тази година. Датчанката се наложи с лекота над Ярмила Гайдошова (Австралия, №27) – 6:3, 6:2 след едва 66 минути игра.

Вожняцки, която все още преследва първата си титла от Големия шлем, започна търпеливо срещата и изчака своя момент. Чаровната блондинка осъществи пробив за 5:3, след което затвори първия сет. С ранен пробив във втория пък Вожняцки показа, че няма намерени да губи излишно време на корта. Любопитното е, че до днешния двубой датчанката бе загубила едва 7 гейма.

Съперник на световната номер 1 за място на четвъртфинал в турнира ще бъде Доминика Цибулкова, която по-рано през деня записа драматична победа над пищната германка Юлия Гьоргес – 6:4, 1:6, 6:3.

Припомняме, че Вожняцки попадна в една част на схемата с шампионката от 2004-та година Мария Шарапова. Двете могат да се срещнат на четвъртфинал. По-рано през деня Шарапова също записа двусетова победа – 6:2, 6:3 над Клара Закопалова (Чехия).