Илиян Радулов е трети на юношеския Мастърс

22-10-2023 13:27 | Tennis24.bg

Илиян Радулов спечели третото място на Мастърс турнира на най-добрите осем тенисисти до 18 годишна възраст. Надпреварата се провежда в Чънду, Китай.

Българинът победи с 6:2, 2:6, 6:3 Бранко Джурич от Сърбия в мач за третото място. Срещата продължи 1 час и 42 минути.

Така Радулов зъвърши турнира с три победи и две загуби. Преди днешната победа Илиян се наложи над Артур Геа и И Джоу от Китай и загуби от двамата финалисти Родриго Пачеко от Мексико и Джоел Шверцлер от Австрия.

През тази година Радулов спечели титлите на турнирите от категория J300 в Пловдив и Вашингтон. Илиян стигна и до четвъртфиналите на турнирите от Големия шлем за юноши - Ролан Гарос и Australian Open.

Българинът спечели и първата си титла за мъже от турнири на ITF. Той триумфира на турнира в Пазарджик през месец май с награден фонд 15 хиляди долара.

Илиян Радулов е вторият българин, който се класира за турнира на осемте най-добри юноши през годината. През 2018 г. Адриан Андреев също завърши на трето място.