Баутиста Агут отпадна безславно, Марожан е на четвъртфинал

08-11-2023 16:45 | Tennis24.bg

Фабиан Марожан се класира за четвъртфиналите на Sofia Open 2023. В изключително оспорван двубой, 24-годишният унгарец победи шампиона от 2016 г. Роберто Баутиста Агут (Испания) – 6:3, 3:6, 7:6 (4) след 2:20 часа игра в „Арена София“.

Пробив в шестия гейм се оказа достатъчен на Марожан да вземе откриващия сет. През втората част. Вторият сет също бе решен от пробив в шестия гейм, този път дело на 35-годишния испанец.

Така срещата влезна в решаващ сет, в който първо Баутиста Агут имаше преднина 3:1 гейма, след което Марожан изравни за 3:3. При 5:4 унгарецът получи три последователни мачбола, но със сервис на своя страна Баутиста Агут успя да стигне до 5:5.
Изходът на двубоя се реши в тайбрек, в който Марожан поведе с 5:0 точки, след което реализира петия си мачбол в срещата.

Успехът класира Марожан за четвъртфинал в Тура за втори път в кариерата му (загуби от Хуркач на четвъртфиналите на Мастърс 1000 в Шанхай този сезон). Негов следващи съперник ще бъде третият поставен Ян-Ленард Щруф (Германия), който в същото време записа успех в два сета над квалификанта Били Харис (Великобритания) – 7:6 (5), 6:4.