Шампионката Серина Уилямс изпада от топ 100 след поражение от Бартоли

27-06-2011 19:43 | Николай Драгиев

След 49 седмици извън корта Серина Уилямс все пак не успя да срине имиджа на WTA като спечели титлата от Уимбълдън, едва във втория си турнир за годината. Американката отстъпи след 3:6, 6:7 пред бившата финалистка в Лондон Марион Бартоли.

След поражението Серина Уилямс ще се срине до номер 175 в ранглистата. Тя стана и едва четвъртата състезателка, която защитава титлата си и отпада на следващата година преди четвъртфинал.

"Много съм щастлива от победата, особено срещу съперник като Серина. Направих чудесен мач, но утре имам нов мач, така че гледам към него," заяви Бартоли.

През 2007-а година Бартоли победи сензационно Жюстин Енен и след това игра финал срещу Винъс Уилямс, но загуби.

Особено драматичен бе вторият сет, когато Бартоли проби за 6:5 и пропусна три мачбола на свой сервис. Или по-скоро Серина започна да играе на познатото ниво и пласира няколко неверятни удари в решителните моменти.

До обрат не се стигна, след като в тайбрека Бартоли продължи да сервира прекрасно и победи с 8:6 точки.

Така и двете сестри Уилямс напускат надпреварата в Лондон. Те бяха спечелели последните 9 от 11 издания на турнира.