Медведев първи се класира за полуфиналите в Торино

16-11-2023 09:16 | Tennis24.bg

Даниил Медведев постигна втора победа във Финалите на АТП в Торино и стана първият участник, който се класира за полуфиналите.

Медведев надигра представителя на Германия Александър Зверев със 7:6 (7), 6:4 за час и 47 минути във втория си мач от "Червената група".

Руснакът остава начело във временното класиране с два успеха от двата си мача и без загубен сет. Следват Зверев и Карлос Алкарас с по една победа и една загуба, а Андрей Рубльов е последен, четвърти след двете си поражения.

Испанецът Алкарас ще трябва да победи Медведев в последния ден от груповата фаза в петък (17 ноември), за да продължи също напред, а в другата среща от групата утре Алекснадър Зверев ще години успех срещу Рубльов.

Зверев има две титли от Финалите на АТП - през 2018-а и 2021 година, но е изправен пред опасността да пропусне полуфиналите след като допусна грешки в двубоя с Даниил Медведев.