Медведев е на победа от нов финал в Дубай

29-02-2024 21:51 | Tennis24.bg

Водачът в схемата Даниил Медведев продължава защитата на титлата си на турнира на твърда настилка от сериите АТП 500 в Дубай. В четвъртфиналите руснакът премина без особено проблеми през испанеца Алехандро Давидович Фокина с 6:2, 6:3 за точно 79 минути игра.

На полуфиналите руснакът ще играе с устремения към втора титла през сезона Юго Юмбер.
Французинът елиминира номер 8 в света Хуберт Хуркач от Полша след 3:6, 7:6(8), 6:3, след като в тайбрека на втория сет отрази три мачбола.

Срещата между Юмбер и Хуркач със сигурност беше най-качествената за деня, а полякът може горчиво да съжалява за изпуснатата победа, тъй като при третия мачбол имаше топка на ракетата си, но ударът му по правата излезе на броени милиметри зад крайната линия. Вторият от трите пък бе на негов сервис, но също не бе реализиран.

След като успя да спаси втория сет с победа с 10:8 точки в тайбрека, в третия сет Юмбер направи пробив за 2:1, а след това и още един, с който затвори мача с 6:3.