Диа Евтимова с десета поредна победа

14-07-2011 15:56 | Николай Драгиев

Третата ракета на България Диа Евтимова записа 10-а поредна победа и така за първи път достигна четвъртфинал на турнир от WTA. Нещо повече - Евтимова направи великолепен обрат срещу Никола Хофманова (Австрия, №317) с 3:6, 6:4, 6:3 за два часа игра в Бад Гащайн ($220 000, клей).

Диа загуби първия сет с 3:6, а след това изоставаше с 1:3 във втория. Оттук стартира обратът за българката, която не само върна пробива, но и сравнително лесно изравни сетовете - 6:4.

Два пробива бяха нужни на Евтимова, за да прекърши съпротивата на представителката на домакините в третия сет за 6:3.

Добрите новини за Евтимова не свършват дотук. От следващата седмица Диа, която понастоящем е 239-а, ще се завърне в топ 200. Тя е достигала до 195-о място.

В четвъртфиналите Евтимова ще играе най-вероятно с нова австрийка - Патриция Майер-Ахлайтнер.