Зиновия Ванева и Калоян Димитров спечелиха Nike Junior Tour

29-07-2011 16:32 | Николай Драгиев

Състезателката на пловдивския ТК "Локо 98" Зиновия Ванева спечели титлата при 12-годишните от престижния тенис турнир Nike Junior Tour, който се проведе в БНТЦ "Карлсберг".

Във финала днес тя победи със 7:6(6), 6:3 Стефани Арсова от ТК "15:40".
Финалистките бяха наградени от министъра на физическото възпитание и спорта Свилен Нейков и президента на БФТ Стефан Цветков.

При момчетата шампион стана Калоян Димитров, който в изключително драматичен финален двубой се наложи над съотборника си от “Локо 98” Златан Палазов, с 5:7, 6:2, 7:5. Мачът бе прекъсван поради дъжд на два пъти, първоначално Златан водеше и дори имаше мачбол, но в крайна сметка отстъпи титлата.

Така Ванева и Димитров се класираха за финалния Nike Junior Tour International Masters, който ще се проведе във Флорида между 7 и 14 декември.

Преди два дни станаха ясни и шампионите във възрастовата група до 14 г. - Вивиан Златанова (ТК "Пазарджик") и Йордан Диневски (ТК "Хасково").

Четиримата шампиони ще получат цялостна екипировка от NIKE както и едногодишен договор с компанията, производител на спортни стоки.