Сесил разгроми силна германка в Патая

10-02-2010 15:14 | Николай Драгиев

Изключително престижна победа постигна Сесил Каратанчева във втори кръг на турнира в Патая, Тайланд. Българката разгроми с 6:2, 6:1 67-ата в света германка Юлия Гьоргес за скромните 56 минути игра.

Сесил бе перфектна през цялото време и дори не допусна пробив, нещо което е рядкост за женския тенис. Тя пласира цели 70% първи сервис и с него доминираше в своите геймове.

Сесил направи общо четири пробива, които и бяха напълно достатъчни за убедителния успех. Вчера доста по-трудно Каратанчева се справи с представителка на домакините за 90 минути игра.

В четвъртфиналите Сесил ще се изправи срещу победителката от мача между рускините Екатерина Бичкова и Вера Душевина.

Иначе Каратанчева вече прибра около 5000 долара от наградния фонд и 70 точки за ранглистата, които ще и помогнат да прогресира от сегашното си 185-о място.

Турнирът е с награден фонд от $ 220,000.