Серина продължава наказателната акция

01-09-2011 23:44 | Николай Драгиев

Бившата номер 1 Серина Уилямс продължава безцеремонно да унижава съперничките си. Уилямс достигна трети кръг на US Open 2011 след успех с 6:0, 6:1 над Михаела Крайчек (№183) за едва 49 минути игра.

Така Уилямс загуби едва три гейма в първите си два мача в Ню Йорк. В първи кръг тя унижи и Бояна Йовановски с 6:1, 6:1.

В следващия кръг Уилямс надали ще има толкова лесен мач, тъй като почти сигурно ще играе с Виктория Азаренка.

От своя страна Крайчек се измъкна от двоен геврек, след като взе един гейм в началото на втория сет.

В кариерата си Уилямс няма загуба от състезателка извън топ 150. През 2009-а Ким Клайстерс победи Серина като тогава белгийката нямаше ранкинг, защото не бе играла дълго време.

От Уимбълдън насам Серина е в серия от 14 поредни победи, които до момента й донесоха две титли.

В същото време напред продължава Ана Иванович, която дори не се наложи да играе. Нейната съперничка Петра Цетковска се отказа заради проблем в бедрото.

С победи се поздравиха още Йелена Янкович и Франческа Скиавоне.

Янкович надигра Йелена Докич с 6:3, 6:4, а Скиавоне над друга опитна състезателка - Миряна Лучич с 6:1, 6:1.