Вожняцки с нов успех; Скиавоне спаси мачбол

03-09-2011 22:10 | Николай Драгиев

Световната номер 1 Каролина Вожняцки се класира за осминафиналите на US Open. Тя победи с 6:2, 6:4 Ваня Кинг от САЩ. По този начин датчанката за четвърта поредна година достига тази фаза на турнира.

Вожняцки имаше доста повече проблеми отколкото изглежда от крайния резултат. Липсата на опит на подобно ниво и контузия в бедрото обаче попречиха на Кинг за нещо повече.

В следващия кръг Вожняцки ще играе със Светлана Кузнецова.

Друга топсъстезателка - Франческа Скиавоне спаси мачбол и победи Шанел Скипърс с 5:7, 7:6, 6:3.

Скипърс показа много добър тенис и във втория сет сервираше за мача. Тя обаче не успя да реализира своята точка за спечелване на срещата и бе наказана. В крайна сметка Скиавоне завърши двубоя след 3 часа игра.

Бившата финалистка в Ню Йорк Йелена Янкович напусна турнира още в трети кръг. Сръбкинята, която се оплаква от травма, загуби в два сета - 4:6, 4:6 от Анастасия Павлюченкова.