Серина Уилямс премина и през Ана Иванович

05-09-2011 23:20 | Николай Драгиев

Без загубен сет Серина Уилямс се класира за своя 32-и четвъртфинал на турнир от Големия шлем. Това стана възможно след успех с 6:3, 6:4 над друга бивша номер 1 в света Ана Иванович.

Така в четвъртфиналите Серина, която е престояла на корта до момента едва 5 часа игрово време, ще играе с младата рускиня Анастасия Павлюченкова. Американката е спечелила единствения им мач до момента, който бе на "Ролан Гарос" 2010.

В двубоя на бившите номер 1 в света Иванович демонстрира подобрената си форма и въпреки че се държеше равностойно и близо в резултата до Серина, тя така и не затрудни американката.

При доста ветровитото време в Ню Йорк по-лошо се нагоди Иванович, която не успя да сервира особено добре, докато Уилямс реализира 9 аса.

В първия сет Уилямс бързо поведе с 3:0, но Иванович не се предаде и изравни за 3:3. Уилямс спаси още една точка за пробив и след това спечели нови три гейма - 6:3.

Втората част вървеше гейм за гейм. Един пробив бе напълно достатъчен за Уилямс да затвори мача с 6:4.

"Серина е фаворит за спечелването на турнира, тя е невероятен състезател," заяви Ана Иванович след мача.