№30 за безупречния Федерер, отново очаква Цонга

06-09-2011 08:18 | Николай Драгиев

Роджър Федерер се класира по блестящ начин за четвъртфиналите на US Open 2011. Той победи 36-ия в света Хуан Монако с 6:1, 6:2, 6:0 за 82 минути игра.

По този начин Федерер продължи рекордната си серия и вече има 30 поредни четвъртфинала в турнирите от Големия шлем, постижение което надали някога ще бъде подобрено.

Победата на Федерер бе още по-ценна, тъй като на него му се наложи да играе след полунощ местно време и във всеки един момент можеше да завали над Ню Йорк, което да прекъсне мача за неопределено време.

В типичния си стил, Федерер изпревари дъжда като буквално унижи третия най-добър аржентински тенисист. Самото начало бе гръмко - 5:0 за 12 минути игра, а след още 5 първият сет бе спечелен за 6:1.

Аржентинецът изигра равностойни първи 3-4 гейма на втория сет, но след това бе разгромен. Федерер спечели 10 поредни гейма след 2:2 и оформи крайния резултат с геврек за 6:0 в третия.

В течение на срещата Федерер направи някои наистина впечатляващи отигравания пред никак не малобройната публика в Ню Йорк, въпреки късния час.

По-рано през годината Федерер също игра подобен нощен двубой. В Маями той унижи в този случай Оливие Рокус с 6:3, 6:1 за 53 минути.

Така на Федерер му предстои пети мач срещу Цонга през годината. До момента двамата са разделили по 2 победи. Цонга шокира всички като обърна Федерер на Уимбълдън от 0:2 сета, а след това победи швейцареца и в Монреал с 6:1 в третия сет.

Въпреки това Федерер все още води с 4:3 в седемте мача помежду им.