Нови изненади в Дубай - Вожняцки и Пенета отпаднаха

17-02-2010 12:40 | Николай Драгиев

Сензационни загуби претърпяха две от фаворитките на турнира в Дубай. Поставената под номер 1 в схемата Каролин Вожняцки падна от Шахар Пеер, докато Флавия Пенета бе разгромена от Агниешка Радванска.

22-ата в света Пеер показа страхотна форма и отнесе Вожняцки с 6:2, 7:5 за 90 минути игра. Интересното е, че датчанката печелеше без проблеми срещу Шахар в последните мачове между двете. На Australian Open световната номер 3 спечели с убедителното 6:4, 6:0.

Иначе тенисистката от Израел започна впечатляващо турнира като победи в първия си мач и силната белгийка Янина Викмайер. В следващата фаза тя ще играе с На Ли или Марион Бартоли.

Агниешка Радванска също впечатли с формата си. Тя даде само 3 гейма на Флавия Пенета - 6:3, 6:0. Мачът продължи около час, но трябва да се отбележи, че италианката имаше проблеми с бедрото си. Не помогна и намесата на физиотерапевт.