Радванска пречупи сензацията Куликова и е на полуфинал в Дубай

18-02-2010 17:19 | Станко Димов

Агниешка Радванска е втората полуфиналистка на силния турнир в Дубай. Полякинята се справи трудно с 2:1 сета със сензацията на турнира Регина Куликова (Русия). Мачът между двете продължи близо 2 часа и 20 минути, а Радванска се наложи с 3-6, 6-4, 6-3.

Радванска бе на косъм от отпадане, след като загуби първия сет и допусна ранен пробив във втория. В последния възможен момент обаче световната номер 9 върна пробива и изравни резултата.

В заключителната трета част по-големият опит на Агниешка и отличното и физическо състояние бяха достатъчни да пречупят съпротивата на Куликова.

В спор за място на финал Радванска ще се изправи срещу спечелилата мача Вера Звонарьова (Русия) - Виктория Азаренка (Беларус). По-рано днес място на полуфинал си осигури и Шахар Пеер, която се наложи над номер 10 в света На Ли (Китай).