Винъс Уилямс ще защитава титлата си от Дубай

19-02-2010 15:58 | Станко Димов

Защитаващата титлата си Винъс Уилямс (САЩ) се класира за финала на силния турнир в Дубай с награден фонд 2 милиона долара. Поставената под номер 3 Уилямс разби Шахар Пеер с 6:1, 6:4 за 83 минути.

"През първия сет тя допусна много грешки и не ми беше трудно. Във втората част обаче Шахар значително подобри играта си и трябваше да намеря най-добрите си удари, за да стигна до победата", коментира след мача Уилямс.

Американката взе първия сет само за 23 минути и дръпна с 2:0 гейма във втория. Уилямс беше принудена да спасява пет възможности за пробив в осмия гейм, но все пак запази аванса си за 5:3.

В последствие американката се възползва едва от третия си мачбол. В спор за трофея Уилямс ще се изправи срещу победителката от мача между Виктория Азаренка (Беларус) и Агниешка Радванска (Полша), който е по-късно днес.