03-01-2012 15:01 | Станко Димов

Ким Клайстерс спечели дуела на бившите №1 в света и се наложи с 6:1, 1:6, 6:3 над Ана Иванович в двубоя между двете на турнира в Бризбейн. Срещата се разви по доста любопитен начин, като можеше спокойно да завърши с победа и в двете посоки.

Миналогодишната шампионка от Australian Open започна фантастично и за по-малко от половин час поведе в резултата с 6:1. В следващите минути обаче действията се развиваха изцяло в полза на Иванович, която спечели 9 от 10 гейма. Така се стигна до изравняване на резултата и преднина от 3:0 за Ана в заключителния трети сет.

Финален щурм и серия от 6 поредни гейма обаче донесоха успеха на Клайстерс.

Благодарение на победата белгийката се класира за четвъртфинал в турнира и очаква следващия си съперник, който ще бъде определен от двубоя Саманта Стосър (Австралия, №1) – Ивета Бенешова (Чехия).

За четвъртфиналите се класираха още Франческа Скиавоне, Андреа Петкович и Даниела Хантухова.