Франция и Испания ще определят единия финалист на Хопман къп

03-01-2012 15:19 | Станко Димов

Отборите на Франция и Испания ще се изправят в директен спор за участие на финал на Хопман къп 2012. Това ще се случи в четвъртък, когато ще се изиграят последните срещи от Група „А” на турнира, провеждащ се в Пърт.

Преди минути французите, подобно на испанците, подпечатаха втората си победа в турнира, след като спечелиха и двата си мача на сингъл над домакините от Австралия.

Особено убедителна бе Марион Бартоли, която закичи „двоен лешник” на Ярмила Гайдошова – 6:0, 6:0. След тях на корта излязоха Лейтън Хюит и Ришар Гаске, като последният се наложи с 6:2. 5:7, 6:1. Така мачът на двойки ще придобие само протоколен характер.

Утре на корта в Пърт ще видим българският състав. В 3:30 часа Цветана Пиронкова ще премери сили със световната №1 Каролина Вожняцки, а след това на корта ще се появи и Григор Димитров.

Съперникът на Гришо поне на хартия ще бъде лесно преодолим – Фредерик Нилсен. Срещите на нашите представители ще бъдат излъчвани пряко по БНТ1.