Винъс крачи към втора титла през февруари

25-02-2010 08:45 | Николай Драгиев

Настоящата шампионка от турнира в Акапулко Винъс Уилямс продължава уверено към защита на титлата си. Американката, която е пета в световната ранглиста, се класира за 1/4 финалите, след като победи 24-годишната естонка Кая Канепи с 6:4, 6:4.

Това бе първият официален мач между двете и той продължи значителните 1 час и 46 минути.

Интересно е да се отбележи, че Винъс бе догонваща в резултата във втория сет, след като губеше с 0:2 и 2:4. В крайна сметка обаче тя успя да обърне сета и самия мач.

Следващата опонентка на 29-годишната Уилямс ще бъде испанската квалификантка Лаура Пус-Тио, която е 399-а в световната ранглиста.

25-годишната Лаура сензационно отстрани италианката Роберта Винчи, побеждавайки я с 6:3, 6:2.

Преди броени дни Винъс взе своята 42-а титла в кариерата, след като спечели силния турнир в Дубай.