Australian Open 2012 в цифри: Любопитните факти в статистиката

31-01-2012 20:49 | Николай Драгиев

Откритото първенство на Австралия вече е в историята. Предлагаме Ви малко факти в цифри за случилото се през последните 2 седмици.

8-2: Това е рекордът на Рафаел  Надал над Роджър Федерер след техния сблъсък в полуфиналите на Australian Open. Испанецът води с 5:0 в мачовете на "Ролан Гарос", губи 1:2 на Уимбълдън и е напред с 2:0 в Мелбърн. Двамата все още не са играли на US Open.

0: Нито един американец не достигна четвърти кръг на турнира. За първи път в Откритата ера от 1968-а.

27: Толкова непредизвикани грешки успя да направи Юлия Гьоргес в мача си срещу Агниешка Радванска в четвърти кръг. Логично загуби 1:6, 1:6. Полякинята завърши с 3.

4: Толкова ракети успя да потроши Маркос Багдатис за 25 секунди в мача си от втори кръг срещу Станислас Вавринка.

5: Вече пет са поредните полуфинали на Анди Мъри в турнирите от Големия шлем.

2:10: Това е съотношението победи/загуби на Анди Мъри срещу топ 3 в световната ранглиста в турнирите от Голямата четворка. Джокович го победи в полуфиналите на турнира и във финала на предходната година. Надал го надигра в 3 поредни полуфинала през 2011, а Федерер го надигра в два финала на турнири от Големия шлем.

8:8: Съотношението победи/загуби за Саманта Стосър, след като спечели US Open.

3:3: Съотношението победи/загуби на Мария Шарапова във финалите на турнири от Големия шлем.

12: Броят на поредните победи, които Виктория Азаренка записа през 2012 за спечелването на турнирите в Сидни и Мелбърн.

15: На тази крехка възраст е Тейлър Таунсенд, която спечели титлата при девойките на сингъл и двойки.

31: Поредните четвъртфинали на Роджър Федерер в турнирите от Големия шлем. Стартира ги на Уимбълдън 2004.

81: Печеливши удари записа Бетани Матек-Сандс при загубата си 6:7(10), 6:4, 6:2 от Агнишка Радванска в първи кръг. Американката направи и 65 непредизвикани грешки.

444: Поредни победи има Естер Вергеер, която спечели титлата при състезателките с инвалидни колички. Тя спечели и своя 20-и турнир от Големия шлем.

13: Са годините между първата и последната (седма) титла на Леандър Паеш в турнирите от Големия шлем при двойките. В дует с Радек Щепанек, двамата надиграха братята Брайън на Australian Open 2012.

83: Непредизвикани грешки допусна Фернандо Вердаско при загубата 4:6, 6:7, 6:4, 6:2, 7:5 от Бърнард Томич в първи кръг.

92: Бяха асовете на Джон Иснър, който спечели класацията със само 3 мача в Мелбърн.

95: Е общата бройка на асове на двамата финалисти - Новак Джокович и Рафаел Надал.

13: Поредни загубени табрек геймове има Давид Ферер в Мелбърн. Черната серия започва през 2005.

25:44: Съотношението победи/загуби на състезателките, които участват в първия си финал на турнир от Големия шлем. Виктория Азаренка издържа на напрежението и победи Мария Шарапова 6:3, 6:0.

3: Са поредните загуби на Рафаел Надал във финали на турнири от Големия шлем. Няма друг състезател с подобна серия.

133:2: Съотношението победи/загуби на Рафаел Надал в Големия шлем, след като спечели първия сет.

88: Минути се игра четвъртият сет от финала при мъжете.

82: Минути продължи целият финал при жените.