Дел По, Бердих и Гаске на четвъртфинал в Ротердам

16-02-2012 23:01 | Станко Димов

Шампионът от US Open 2009 Хуан Мартин Дел Потро се класира за четвъртфинал на турнира в зала в Ротердам. Аржентинецът се наложи 6:4, 7:5 над словака Карол Бек след близо два часа игра.

Очакванията за сравнително лесно победа на Дел Потро далеч не се оправдаха. Гигантът от Тандил имаше сериозни проблеми с началния си удар в първия сет, когато допусна два пробива.

През втората част Дел Потро стабилизира сервиса си и един късен пробив се оказа напълно достатъчен за крайния успех. В спор за място на полуфинал световният №10 ще се изправи срещу Виктор Троицки (Сърбия) или местния представител Джеси Хута Галунг.

След само 19 минути игра за четвъртфинал в Ротердам се класира и поставеният под №2 в схемата Томаш Бердих. Чехът поведе с 3:0 гейма в двубоя си срещу Маркос Багдатис, след което кипърецът се отказа заради травма.

Следващият съперник пред Бердих ще бъде италианецът Андреас Сепи, който малко изненадващо се справи 6:4, 6:2 с Филип Колшрайбер.

Иначе в горната част на схемата сериозни изненади нямаше. Както вече ви съобщихме на четвъртфинал без игра се класира фаворитът за титлата Роджър Федерер, чийто съперник Михаил Южни не излезе на корта заради травма. Следващият съперник на ФедЕкспрес ще бъде Ярко Ниеминен.

Последният четвъртфинал в турнира ще бъде между  Ришар Гаске (Франция, №5) и Николай Давиденко.