Виктория Азаренка напредва към трета титла през 2012

17-02-2012 20:20 | Николай Драгиев

Световната номер 1 Виктория Азаренка записа 15-а поредна победа и това й донесе класиране за полуфиналите на силния турнир от категорията Premier в Доха. В четвъртфиналите тя надигра белгийката Янина Викмайер с 6:0, 6:4 за само 67 минути игра. Така в Катар тя е загубила само 9 гейма ото началото на турнира.

"Във втория сет имах възможности във всеки един гейм, но просто не успях да ги реализирам. За мен бе важен начинът, по който приключих втория сет," коментира Азаренка.

В полуфиналите Азаренка ще играе с Агниешка Радванска, което предвещава изключително класен мач.

В същото време за полуфиналите се класира и Саманта Стосър. Австралийката победи с 6:2, 2:6, 6:3 Моника Никулеску.

"Беше мач на приливи и отливи и за двете. Успях да намеря своята игра и да спечеля в края. Вярвах в себе си," обясни Стосър.

Тя ще играе с Марион Бартоли в полуфиналите. Французойката се наложи над приятната изненада Луцие Шафаржова със 7:5, 4:6, 6:1.