Милош Раонич първи с 2 титли през сезон 2012

20-02-2012 03:35 | Николай Драгиев

Милош Раонич успешно защити титлата си от ATP 250 турнира в Сан Хосе. Във финала на надпреварата той победи Денис Истомин с убедителното 7:6(3), 6:2 за 89 минути игра.

За целия двубой Раонич загуби едва четири точки при свой начален удар и бе перфектен в точките за пробив - 2 от 2.

Решителен за развитието на мача бе тайбрекът на първия сет, в който канадецът се наложи със 7:3 точки.

Това е втора титла през 2012-а година за Раонич, който по-рано през сезона спечели трофея и в Ченай, Индия. За успеха си той получава 95 000 долара от наградния фонд.

Особено впечатляващо е, че за двете си титли в Сан Хосе през 2011 и 2012-а година Раонич е загубил всичко на всичко 2 сервис гейма. На този турнир свои титли са защитавали още Анди Мъри, Анди Родик, Марк Филипусис и Пийт Сампрас.

"Чувството отново да спечеля титлата е страхотно. Сега ми е по-лесно да оценя какво съм постигнал," обясни Раонич.

От новата седмица Раонич ще се включи на турнира в ATP 500 в Мемфис като един от фаворитите за титлата. В първи кръг той очаква мач с Ърнест Гулбис.

За 2012-а Раонич е в серия от 11 победи и само 1 загуба от Лейтън Хюит на Australian Open.