Времетраене [мин]: 68
Коментар на срещата

ПЪРВИ СЕТ:
(сервис за Григор Димитров):

1:0 Отлично начало за българина, който спечели подаването си на 0, пласирайки 2 аса.
2:0 Пробив за Григор Димитров! Българинът стигна до точка за пробив и успя от първия опит да се справи с началния удар на опонента си.
3:0 Пробивът е затвърден! Три на нула гейма за Григор Димитров след ас по диагонала.
3:1 Гейм на 0 на сметката на Алмагро.
4:1 Гейм на 30 на сметката на Григор Димитров.
4:2 Алмагро също отговаря с безпроблемен гейм на сметката си и намалява изоставането си в резултата, с което запазва интригата в сета.
5:2 Гейм на 30 на сметката на Григор Димитров. Предстои пауза, след която испанецът ще сервира за оставане в сета.
6:2 Втори пробив за Григор Димитров! Българинът поведе с 40:30, но Алмагро стигна до равенство. Последва втори сетбол за Гришо и след непредизвикана грешка на испанеца, сетът приключи!

Николас Алмагро поиска медицински таймаут. Все пак испанецът реши да продължи срещата и стисна зъби, за да излезе на корта за втория сет.

ВТОРИ СЕТ:

1:0 Бърз гейм на 15 на сметката на Григор Димитров.
1:1 Алмагро отговаря също с гейм на 15 на сметката си и резултата е изравнен.
2:1 Отличен сервис-гейм за Григор, който спечели подаването си на 0. В последната точка Григор завърши с атрактивно смач в близост до мрежата.
2:2 Гейм на 0 на сметката на Нико Алмагро.
3:2 Пореден бърз гейм в полза на сервиращия. Григор повежда с 3:2, предстои кратка пауза, след която Алмагро ще сервира за изравняване на резултата.
3:3 Гейм на 0 за Алмагро.
4:3 Гейм на 0 на сметката на Григор Димитров.
4:4 Алмагро изравнява резултата след гейм на 30 на сметката си.
5:4 Нов гейм на 0 за Григор Димитров.
6:4 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ! Българинът стигна до мачбол, който успя да реализира и вече е на четвъртфинал.