Времетраене [мин]: 70
Коментар на срещата

КОМЕНТАР НА ЖИВО:

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Отлично начало на двубоя за Григор Димитров! Българинът спечели подаването си на 0 и открива резултата в срещата.

2:0 Пробив за Григор Димитров! Стаховски започна силно гейма и поведе с 40:15, но Гришо спечели 3 последователни точки и стигна до брейк-бол. В този момент украинецът пласира добър начален удар, а Димитров не успя да вкара ретура в корта. В последствие Гришо стигна до втори брейк-бол, който реализира след аут на Стаховски.

3:0 Пробивът е затвърден с гейм на 15. Григор Димитров започва отлично срещата и спечели първите 3 гейма.

3:1 Стаховски открива сметката си и печели подаването си на 15.

4:1 Григор Димитров спечели с лекота подаването си. Втора почивка в сета, след която Стаховски ще сервира.

4:2 Григор пропусна отлична възможност да реши сета. Българинът поведе с 40:15 и получи два скрити сетбола, които за жалост не успя да реализира. Все пак Стаховски успя да спаси подаването си и да съхрани интригата в сета.

5:2 Григор Димитров печели подаването си и принуждава Стаховски да сервира за оставане в сета. Българинът поведе с 40:15, но след това се стигна до равенство. Последваха обаче нови две точки на сметката на българина и той не допусна връщане на пробива.

5:3 Бърз гейм за Стаховски. Григор Димитров ще сервира за спечелване на първия сет.

6:3 Григор Димитров спечели подаването си на 0, с което взима и първия сет с 6:3 след точно 30 минути игра на централния корт в Базел.

(сервис за Серхий Стаховски):

0:1 Серхий Стаховски спаси две точки за пробив и открива резултата във втория сет. Геймът завърши със страхотн разиграване в близост до мрежата, при което украинецът успя да се наложи.

1:1 Григор Димитров навакса изоставане 0:30 и след 4 последователни точки на сметката си успя да обърне гейма в своя полза.

1:2 Гейм на 0 на сметката на Серхий Стаховски.

2:2 Гейм на 0 на сметката на Григор Димитров.

2:3 Без пробиви във втория сет до момента. Стаховски спечели подаването си и излиза напред в резултата. Предстои кратка пауза, след която на сервис застава Григор Димитров.

3:3 Ново изравняване на резултата след бърз гейм на сметката на Григор Димитров. Българинът спечели подаването си на 15, като особено впечатляващ беше един уинър от бекхенд страната.

3:4 Много бърз гейм на сметката на Стаховски. Предстои нова пауза, след която на сервис застава Димитров.

4:4 Гейм на 15 на сметката на Григор Димитров и ново изравняване на резултата в сета.

5:4 Пробив за Григор Димитров! Българинът се справи с подаването на съперника след два страхотни минаващи удара от форхенд. Григор Димитров ще сервира за мача!

6:4 Гейм на 0 на сметката на Григор Димитров! Българинът се класира за втори кръг, където ще срещне Рафаел Надал.